اتوماسون صنعتی

چشم انداز بیش از انتظارات برای تاسیسات آب است

محدوده پروژه

برچسب ها: 10,478

صفحه نمایش: 20 صفحه اصلی، 43 پنجره بازشو

مشتریان: 13

زنگ هشدار: 1451

دستگاه های مورد استفاده: 16 (Modbus PQM و آلن برادلی PLC)

معماری: استاندارد

پایگاه داده: 2 (MSSQL)

اطلاعات تاریخی ثبت شده: 788

بررسی اجمالی پروژه

APCO ارتقاهای PLC، HMI و تله متری را برای تأسیسات احیای آب دره اشلی (AVWRF) ارائه کرد. HMI جدید به طور کامل بر روی پلت فرم Ignition Perspective ساخته شده است. پیاده‌سازی HMI شامل گرافیک‌های با کارایی بالا و سازگار با موبایل بود که به پرسنل کارخانه اطلاعات مورد نیاز برای انجام کارهایشان را می‌داد.مسئله

قبل از ارتقا، AVWRF از نرم افزار FactoryTalk View SE HMI استفاده می کرد. تغییراتی وجود داشت که آنها می خواستند در HMI جدید ببینند، و همانطور که APCO آنها را در فرآیند انتخاب نرم افزار راهنمایی می کرد، احساس می کردند که Ignition به بهترین نحو نیازهای آنها را برآورده می کند. آن‌ها به‌ویژه به اجرای گرافیک‌های با کارایی بالا که بر داده‌های زمینه‌ای و طرح‌های طراحی که پاسخ‌های اپراتور به تغییرات فرآیند hMI را بهبود می‌بخشد، متمرکز بودند، علاقه داشتند. در سیستم قبلی خود، کلید زدن مسائل عملیاتی برای اپراتورها اغلب دشوار بود.


کارکنان کارخانه قبلاً در ارتباط با بسیاری از برچسب‌ها در سیستم SCADA قبلی خود مشکل داشتند. این سیستم توانایی‌های روند محدود و توانایی گزارش‌دهی نداشت. همه گزارش‌ها باید روزانه توسط یک اپراتور و سپس ماهانه توسط یک مدیر انجام می‌شد. در نهایت، هیچ قابلیت اتصال از راه دور در سیستم قدیمی وجود نداشت، بنابراین تمام رویدادهای مربوط به تماس باید شخصاً بررسی می‌شد و برنامه‌نویسی SCADA باید در محل انجام می‌شد.راه حل

APCO طراحی این سیستم را بر اساس ویژگی های کلیدی خود Ignition استوار کرد. مدیریت داده‌های مبتنی بر SQL رویکرد توسعه صفحه‌های آزمایشگاهی و گزارش‌دهی را هدایت کرد و به رابط‌هایی منجر شد که فرآیند ضبط و سنتز داده‌ها را ساده‌تر کرد. شالوده HTML5 Perspective APCO را به توسعه صفحه نمایش هایی سوق داد که وقتی از صفحه دسکتاپ به یک تلفن یا تبلت مقیاس می شوند، عملکرد و قابلیت استفاده را حفظ می کنند.


AVWRF قبلاً از صفحه‌نمایش‌های لمسی PanelView بر روی پانل‌های کنترل خود به‌عنوان گزینه‌ای برای کنترل محلی استفاده می‌کرد، اما با ماهیت سازگار با موبایل Perspective، APCO صفحه‌نمایش PanelView را با iPad در جعبه‌های دارای رتبه‌بندی صنعتی جایگزین کرد. آنها بر روی پایه‌های مغناطیسی و شارژ بی‌سیم در جلوی پانل‌هایی که صفحه‌های لمسی قبلی قرار داشتند، نصب شده بودند. این همان گزینه‌های کنترل محلی را با انعطاف‌پذیری بیشتری برای اپراتورها فراهم می‌کرد تا یک آی‌پد را به مکانی که نیاز به کار دارند ببرند. علاوه بر این، مدیر کارخانه یک آی‌پد برای نظارت بر کارخانه از راه دور دریافت کرد و آی‌پدها برای استفاده توسط اپراتورها HMI در تماس ارائه شدند. یک راه حل منحصر به فرد دسترسی از راه دور با استفاده از یک دستگاه Secure Remote Connect ابداع شد که دسترسی ثابت و ایمن را برای iPad های گیاهی تضمین می کرد. این دستگاه همچنین دارای ویژگی های مجوز محدود زمانی است که تضمین می کند مسیرهای دسترسی از راه دور پس از انجام تعمیر و نگهداری از راه دور به طور تصادفی باز نمی مانند.


گزینه‌های اسکریپت‌نویسی پایتون در Ignition به APCO اجازه می‌دهد راه‌حل‌های سفارشی را پیاده‌سازی کند و مؤلفه‌هایی با ویژگی‌های کامل ایجاد کند که در زمان توسعه در دسترس نبودند. یکی از این راه حل ها توسعه یک حالت نگهداری برای برچسب های فردی بود. هنگامی که یک برچسب در حالت تعمیر و نگهداری قرار می گیرد، نوع برچسب از OPC به حافظه تغییر می کند و آخرین مقدار خوب را حفظ می کند و اطمینان حاصل می کند که داده های بد از کالیبراسیون یا نگهداری سابقه ندارند. به عنوان یک اقدام احتیاطی ایمنی، هر برچسبی که در حالت تعمیر و نگهداری قرار می‌گیرد، زنگ هشدار ایجاد می‌کند تا زمانی که برچسب به حالت عادی بازگردد. بسیاری از ویژگی های دیگر مانند این توسط گزینه های برنامه نویسی Ignition امکان پذیر شد.نتایج

این پروژه از هر نظر موفقیت بزرگی برای APCO و AVWRF بود. این پروژه حتی پس از افزودن ویژگی‌ها و اجزایی که به طور کامل توسط APCO توسعه داده شده‌اند و به‌منظور رفع نیازهای کارخانه ساخته شده‌اند، 17 درصد کمتر از بودجه انجام شده است. APCO در طول فرآیند توسعه از نزدیک با اتوماسیون القایی کار کرد زیرا ماژول Perspective در آن زمان بسیار جدید بود. APCO توسعه را در نسخه 8.03 آغاز کرد و در پایان توسعه با نسخه 8.07 کار می کرد. APCO در نهایت یک کتابخانه کامپوننت سفارشی برای Perspective توسعه داد و استفاده از ویژگی‌های قالب جرقه‌زنی منجر به توسعه یک سیستم انعطاف‌پذیر و به راحتی قابل ارتقا شد.


APCO مجموعه‌ای از صفحه‌های گزارش‌دهی آزمایشگاهی را برای اپراتورها ایجاد کرد تا داده‌های آزمایش آزمایشگاهی را وارد کنند. این روش بهتری برای ردیابی ورودی داده ایجاد کرد و فرصتی برای مشاهده روندهای تاریخی در داده های وارد شده به صورت دستی ایجاد کرد. یک تولیدکننده گزارش در این پروژه گنجانده شده بود که داده‌های PLC تاریخی را می‌کشید و به صورت دستی داده‌های آزمایشگاهی را وارد می‌کرد تا گزارش‌هایی تولید کند که قبلاً زمان زیادی از مدیر کارخانه را مصرف می‌کرد.


اجرای گرافیک های با کارایی بالا به اپراتورها این امکان را می دهد که به طور مؤثرتری به رویدادهای پردازش پاسخ دهند. ماهیت مبتنی بر قالب گرافیک باعث شده است که به راحتی قابل ارتقا و تغییر با توجه به نیازهای آینده آنها باشد. به عنوان مثال، کل طرح رنگ برای سیستم SCADA را می توان در یک مکان تغییر داد (رنگ ها برای running، متوقف، دستی، خودکار، و غیره)، کاری که ساعت‌ها بر روی یک سیستم با اندازه مشابه در یک نرم‌افزار HMI متفاوت طول می‌کشد. تغییر در پنجره‌های بازشو، گرافیک و سایر رابط‌ها نیز به همین سادگی آسان است.


APCO یک ویژگی روند مبتنی بر مولفه روند پرسپکتیو ایجاد کرد که دسترسی سریع به روندهای از پیش ساخته شده و همچنین توانایی ایجاد روند در حال حرکت و دانلود داده های مشاهده شده در یک فایل با کاما را فراهم می کرد. رابط پرطرفدار برای استفاده در رابط دسکتاپ ساخته شد، اما پس از آن برای استفاده در تبلت ها و تلفن ها بهینه و به روز شد.


دین گیبز، مدیر کارخانه AVWRF گفت: «کار با APCO عالی بوده است. آنها ایده های ما را گرفته اند و در نرم افزار HMI جدید ما قرار داده اند. ما اکنون کنترل بیشتری بر روی سطوح زنگ هشدار، دستگاه های آنالوگ، VFD ها، تجزیه و تحلیل توان و همچنین چندین کنترل PID خود را بهبود داده ایم. APCO همچنین با استخراج داده ها از پایگاه داده ورودی اپراتور همراه با پایگاه داده SCADA، گزارش های تولید خودکار و خودکار را اضافه کرده است. این گزارش‌ها ما را هنگام ایجاد و ارسال گزارش‌های ماهانه و سالانه خود به ایالت یوتا و EPA بسیار کارآمدتر می‌کنند. APCO همچنین یک دسترسی خارج از سایت بسیار امن و منحصر به فرد برای عملیات و مدیریت ایجاد کرده است تا در زمان دوری از مرکز، مشاهده، کنترل و تغییرات لازم را ایجاد کند. این امر ما را در زمان فراخوانی و مسافت پیموده شده صرفه جویی زیادی می کند، همراه با توانایی نشستن با مهندسان یا اعضای هیئت مدیره برای بررسی روندها، نتایج آزمایشگاهی، کارایی تجهیزات و غیره، در حالی که خارج از سایت هستیم.


برچسب ها : HMI DELTA ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 22 دی 1400ساعت 12:01 توسط شاهان اتومیشن | | تعداد بازدید : 45